Kobido masaż dla mężczyzn

Japoński masaż twarzy, czyli Kobido dla mężczyzn

Panowie często uciekają przed zabiegami pielęgnacyjnymi. Nie jest tajemnicą, że o wiele rzadziej korzystają z usług salonów piękności. Należy jednak podkreślić, że ta sytuacja powoli zaczyna się zmieniać i coraz częściej możemy zauważyć u mężczyzn np. zadbane dłonie. Dla tych, którzy nadal nie są przekonani do zabiegów pielęgnacyjnych, mamy dobrą wiadomość – japoński masaż twarzy zadba o Was lepiej, niż niejeden renomowany krem przeciwzmarszczkowy.

Najtrudniejszy pierwszy krok

W Polsce niesamowitą popularnością cieszą się salony strzyżenia brody (z ang. barber shops). Sztuka dbania o estetyczny zarost jest nie do przecenienia, a przy tym pielęgnacja zyskuje wyraźnych, męskich akcentów. Należy pamiętać, że cały rytuał przygotowawczy, jest bardzo zbliżony do wizyty u kosmetologa czy masażysty. Otulanie twarzy gorącym ręcznikiem, wcieranie olejków w brodę, zdecydowanie przypomina pierwsze etapy masażu Kobido dla mężczyzn.

Masaż twarzy japoński
Fryzjerzy specjalizujący się w strzyżeniu brody stają się coraz bardziej popularni.

Badania CBOS-u, przeprowadzone w 2017 roku zdradzają, że 40% ankietowanych mężczyzn ma już za sobą wizytę w salonie kosmetycznym lub SPA. Pytanie jest jednak bardzo ogólne i nie można jednoznacznie stwierdzić czy zrobili to dla siebie lub towarzyszyli partnerce, aby sprawić jej przyjemność.

Urozmaicenie dnia w postaci relaksującego masażu to bardzo dobre rozwiązanie, również pod kątem psychologicznym. Panowie, często obarczeni dużą odpowiedzialnością w pracy czy podejmowaniem istotnych decyzji, także potrzebują zrzucić ciężar ze swoich barków. Japoński masaż twarzy rozpoczyna się właśnie relaksującymi ruchami, które rozmasowują stres, kumulujący się głównie karku i żuchwie.

Masaż Kobido dla mężczyzn
Masaż twarzy japoński rozpoczyna się od dekoltu i karku.

Masaż Kobido reguluje napięcie w ciele oraz wyrównuje obecność krążącej w nim energii “ki”. Dzięki temu umysł oczyszcza się z myśli, które powracają jak bumerang w czasie przeznaczonym dla rodziny czy oglądanie meczu w pubie. Spokój i ukojenie w świecie, w którym żyje się na wyścigi, jest na wagę złota. Masaż dla mężczyzn poprawia także jakość snu, który jest znaczący dla kreatywnego i strategicznego myślenia.

Japoński masaż twarzy – co zyskują mężczyźni?

Masaż Kobido, nazywany “liftingiem bez skalpela”, to świetna alternatywa dla panów, którzy chcą dbać o wygląd po męsku. Rozmasowanie napiętych mięśni twarzy przynosi natychmiastową ulgę oraz efekt odmładzający. Nie musisz spędzać czasu na zabiegach kosmetycznych z użyciem maseczek czy laserów – ponad 60 minutowa sesja z masażystą przyniesie te same korzyści.

Kobido to także masaż limfatyczny. Co to oznacza dla mężczyzn? Dzięki technikom drenującym pozbędziesz się obrzęków, opuchlizny twarzy i pobudzisz przepływ krwi, a tym samym poprawisz koloryt skóry. Masaż limfatyczny sprawia, że twarz wygląda zdrowiej, a Ty na bardziej wypoczętego. W Kobido Clinic mamy również do dyspozycji kosmetyki, których używamy do podtrzymania tego efektu. Z doświadczenia wiemy, że po kilku sesjach panowie sami po nie sięgają.

Techniki wykorzystywane przy japońskim masażu twarzy, czyli szczypanie, uciskanie, rozmasowywanie, rozcieranie są dla mężczyzn bardzo przyjemne. Ze względu na większą gęstość skóry niż w przypadku kobiet, panowie odczuwają intensywność zabiegu nieco mniej, natomiast korzyści płynące z Kobido są dla wszystkich takie same.

Dodatkowo japoński masaż twarzy:

  • stymuluje metabolizm komórkowy,
  • redukuje napięcia mięśniowe twarzy, karku oraz żwaczy,
  • oczyszcza skórę z toksyn,
  • pomaga rozluźnić mięśnie, które wpływają na jakość i choroby wzroku,
  • reguluje pracę układu pokarmowego,
  • zwalcza bóle migrenowe
japoński masaż twarzy
Poprawa wzroku i zniwelowanie worków pod oczami to jedne z efektów Kobido.

Masaż twarzy japoński dla mężczyzn – gdzie się udać?

Większość salonów jest skupionych na zabiegach dla kobiet, natomiast masaż jest jedną z tych dziedzin, gdzie niezależnie od płci, zabieg wygląda bardzo podobnie. Można zastanowić się jedynie nad odpowiednim doborem intensywności ruchów dłoni.

Według badań przeprowadzonych w ubiegłym roku, ponad 50% klientów salonów kosmetycznych umawia się na wizyty z polecenia. Kobido Clinic to pierwsza w Polsce klinika skupiona wyłącznie wokół tradycyjnych technik relaksacyjno-liftingujących. Chcemy się z Wami spotkać online, na bezpłatnych konsultacjach, na których udzielamy indywidualnych porad eksperckich.

Zapraszamy wszystkich panów na rozmowę odbywającą się wirtualnie – rozwiejemy wszelkie wątpliwości i z chęcią odpowiemy na Wasze pytania odnośnie masażu Kobido w wersji męskiej.


Kobido Clinic Warszawa
Japoński masaż twarzy Kobido
Zarezerwuj wizytę już dziś!


Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *