Masaz Kobido cena Warszawa

Przeciwwskazania do masażu twarzy – kiedy nie wybierać się na zabieg?

Masaż twarzy Kobido jest jedną z najbezpieczniejszych form dbania o zachowanie młodości. Głównie ze względu na to, że jest zabiegiem nieinwazyjnym i naturalnym, zyskuje wielu zwolenników. Dodatkowo, bardzo dobrze rozmasowuje zmarszczki, pozostawiając skórę świeżą i dotlenioną. Niewątpliwym atutem jest także brak “efektu maski”, jaki wywołują wypełniacze. Jednak tak jak przy każdym zabiegu upiększającym, istnieją pewne przeciwwskazania.

Doświadczony masażysta przed rozpoczęciem rytuału Kobido z pewnością zrobi wywiad dotyczący Twojego zdrowia i kondycji skóry. Jeśli jednak jesteś ciekawa, co może przynieść komplikacje – sprawdź, jakie główne przyczyny dyskwalifikują przed japońskim masażem twarzy.

Przeciwwskazania do masażu twarzy - Kobido Clinic
W dobrych gabinetach masażu czeka Cię konsultacja przed zabiegiem.

Warszawa. Masaż Kobido – ważne przeciwwskazania do masażu twarzy

Masaż Kobido jest idealną opcją dla dojrzałej cery, gdyż poprawia ogólny wygląd oraz kondycję zdrowotną skóry. Nie może być jednak przeprowadzony w sytuacjach, gdy z jakiegoś powodu nastąpiło przerwanie naskórka. Ponieważ skóra posiada otwarte ranki, przy ożywionych ruchach dłoni (tj. szczypanie, ugniatanie) mogą zostać dotkliwie rozerwane.

Do zmian skórnych, które zwykle okazują się przeciwwskazaniem do masażu należą:

 • liszaj, czyli przewlekła choroba skóry (oraz błon śluzowych). To grudki, które pojawiają się pod skórą. Przyczyny pojawienia się liszaja nie są jeszcze do końca znane,
 • opryszczka, czyli wirusowe pojawienie się zmian (czasami również ropnych) w okolicach ust,
 • trądzik (krostkowy, różowaty w fazie aktywnej, ropny). Czyli w skrócie nadmierna praca gruczołów łojowych, która skutkuje bolesnymi wybrzuszeniami na skórze,
 • inne stany zapalne skóry (zakaźne oraz alergiczne), które poprzez masaż twarzy mogą się pogłębiać lub odnieść szkody mechaniczne.

Masaż Kobido – przeciwwskazania, czyli choroby wewnątrz jamy ustnej

Inną grupą przeciwwskazań do wykonywania japońskiego masażu twarzy są stany zapalne jamy ustnej oraz problemy z migdałkami. Ponieważ rytuał przede wszystkim skupia się na liftingu, aby został poprawnie przeprowadzony, ważne jest by zadbać również o dekolt, szyję oraz skórę głowy. Dopiero takie kompleksowe działania będą przynosić satysfakcjonujące efekty.

Wewnętrzne przeciwwskazania do masażu twarzy to:

 • stany zapalne (i ropne) jamy ustnej, spowodowane niezależnie od nas, czyli poprzez bakterie i wirusy lub za sprawą nietrafionej higieny,
 • stan ropny migdałków, czyli przewlekłe zapalenie, które powoduje zmiany na migdałkach. Jest niebezpieczne dla zdrowia, dlatego należy skonsultować je z lekarzem,
 • guzki w obrębie węzłów chłonnych. Powstają zwykle poprzez stany zapalne, jednak potrafią się utrzymywać jeszcze po ich zaleczeniu.

Ogólny zły stan zdrowia, który objawia się podwyższoną temperaturą ciała jest znaczącym przeciwwskazaniem do odbycia masażu Kobido.

Inne czynniki utrudniające przeprowadzenie japońskiego masażu twarzy

Kobido jako intensywna technika masażu, dociera do głębokich warstw skóry. Żaden inny masaż nie skupia się na tych partiach. Co za tym idzie, uciskane są również kości czaszki, a wraz z nimi zęby. O ile delikatny masaż w odpowiednim miejscu może przynieść ulgę, jeśli chodzi o ból zęba, to niedoleczone zmiany ropne około-zębowe są wyraźnym przeciwwskazaniem.

Możesz także pomyśleć o przełożeniu rytuału, jeśli jesteś świeżo po usunięciu zęba.

Są również sytuacje, kiedy myślisz, że masażu nie można przeprowadzić, a jest wręcz przeciwnie! Faktycznie zaraz po bardziej inwazyjnych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej lepiej nie masować skóry. Jednak po wygojeniu się twarzy spokojnie możesz przystąpić do manualnego ujędrniania twarzy.

Czas po jakim możesz wykonać masaż Kobido odnośnie do poszczególnych zabiegów:

 • 2 tyg po ostrzyknięciu botoxem.
 • ok. 3 dni po mezoterapii twarzy (aż preparat całkowicie się wchłonie).
 • 4 tygodnie po wstrzyknięciu wypełniaczy.
 • 3 – 6 miesięcy założeniu nici.

Dlatego, że podczas Kobido ruchy dłoni są mocne i zdecydowane, wypełniacze mogą się po prostu odkształcić. Z tego powodu warto odczekać kilka tygodni po zabiegu.

Przeciwwskazania do masażu twarzy
Niektóre bardziej inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej na pewien czas dyskwalifikują do podjęcia masażu Kobido.

Przeciwwskazania do masażu twarzy – indywidualne wskazówki online

Masażyści Kobido Clinic oferują 20-minutowe bezpłatne konsultacje online. Dowiesz się na nich, jakie czynniki należy wyeliminować przed przystąpieniem do zabiegu. Jeśli nie wiesz, jak dbać o skórę – na konsultacjach otrzymasz pomocne wskazówki. Dowiesz się przede wszystkim jak masować twarz w warunkach domowych.

Ponieważ automasaż sprawdza się bardzo dobrze, gdy skóra twarzy jest nieco opuchnięta, wykonuj go rano. Natomiast indywidualne sesje z wykwalifikowanym masażystą sprawią, że większość tych dolegliwości zostanie zredukowana do minimum. Wizyty będzie można powtarzać już tylko dla przyjemnego relaksu.

Kobido Clinic Warszawa zaprasza do swojego kameralnego gabinetu w samym sercu stolicy!

Przeciwwskazania do masażu twarzy - porady automasażu
Automasaż, jak i codzienna domowa pielęgnacja, to niezbędne elementy dbania o dojrzałą cerę.

Kobido Clinic Warszawa
Japoński masaż twarzy Kobido
Zarezerwuj wizytę już dziś!


Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *